Gdzie zdalnie pracować? Miejsce pracy freelancera

W ostatnim artykule poruszałem sposoby na znalezienie zleceń. Tym razem przyjrzę się organizacji przestrzeni dla freelancera ze szczególnym uwzględnieniem pracy w domu. Poznasz ograniczenia pracy w domu a jeśli zdecydujesz się na ten wariant, to zdobędziesz wskazówki, które pozwolą ci stworzyć jak najbardziej sprzyjające miejsce do pracy.

Sposobów na miejsce z którego wykonujemy zdalną pracę jest dużo. Ograniczeniem są jedynie nasze możliwości. Teoretycznie możesz nawet jeździć od miasta do miasta tułając się po hotelach i tak wykonywać swoją pracę o ile tylko cie na to stać i nic nie wiąże ciebie ze stałym miejscem zamieszkania. Pomysł całkiem fajny a przy okazji bardzo kreatywny, bo otwiera ciągle na nowe doświadczenia.

coworking

Coworking – to specjalne powierzchnie biurowe a nawet pojedyncze biurka do wynajęcia. Świetny pomysł, który staje się coraz bardziej popularny. O tym dlaczego warto rozważyć pracę w innym miejscu niż własny dom przeczytasz z dalszej części artykułu. Zaletą coworkingu niewątpliwie jest zwiększenie efektywności, nawiązanie dobrych relacji biznesowych bo przecież spotykasz inne osoby, które pracują w ten sposób a także masz możliwość nauczyć się czegoś podpatrując innych i motywować się do pracy bardziej niż gdziekolwiek. Alternatywnym miejscem są jedynie kawiarnie chociaż nie lubię tych miejsc ze względu na zupełnie inny klimat jaki tam panuje.

Dom – pierwszym i ostatnim pomysłem na miejsce pracy jest dom. Pierwszym, bo chyba każdy marzy o tym by wstawać do niej kiedy się chce, iść do pracy kiedy się chce no i wykonywać pracę z domu. Ten mit pracy zdalnej sprawia, że wielu osobom wydaje się to być bardzo pociągające. Rozczarowanie przychodzi kiedy zaczynamy w ten sposób pracować. Okazuje się, że w domu trudno się skupić. Pracujemy w miejscu w którym odpoczywamy, śpimy, jemy i robimy masę innych rzeczy. W ten sposób kotwiczymy wiele stanów emocjonalnych, nawyków i przyzwyczajeń i na pewno nie są to rzeczy sprzyjające zwiększaniu kreatywności, produktywności i motywacji. Zbyt wiele rzeczy nas rozprasza nie mówiąc o tym, że domownicy wcale nam nie ułatwiają pracy. Ciągle się rozpraszamy, ciągle coś musimy załatwić itd. Wtedy pojawia się myśl, że wszystko tylko nie dom.

miejsce pracy freelancera

Nie tylko trzeba mieć dużo dyscypliny by pracować w domu ale także mocne nerwy, bo to wszystko ogarnąć.

Nie tylko trzeba mieć dużo dyscypliny by pracować w domu ale także mocne nerwy, bo to wszystko ogarnąć.J eśli już postanawiasz by pracować z domu, to znajdź miejsce, najlepiej pokój w którym będziesz wykonywać swoją pracę. Najlepiej jeśli nie będziesz robił tam innych rzeczy niż praca. Zadbaj o dobry klimat, ciekawe dekoracje na ścianie, kwiaty, które wprowadzą dobry nastrój i powietrze. Podobno kolor pomarańczowy jest kolorem kreatywności więc niech nie zabraknie go w miejscu w którym pracujesz.

A Tobie gdzie najlepiej się pracuje?

Podziel sięShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Email this to someone
  • czytajkomiksy.pl

    Bardzo dobry wpis. Będę śledził kolejne.

  • Kiedyś nie przeszkadzało mi pracowanie w domu. Teraz jednak wole w biurze, bo bardziej można się skupić i wykorzystać czas…

  • Praca w domu wydaje się super rozwiązaniem, ale wymaga dużej dyscypliny, dobrej organizacji pracy i umiejętności skupienia. No i przede wszystkim trzeba sobie “wychować” domowników, żeby zrozumieli, że Twoja obecność w domu nie oznacza, że jesteś ciągle dostępny.

  • Bzdura…pracuję w domu od 5 lat i nie mam problemów ze skupieniem. Wprost przeciwnie. Cisza i spokój jakiego nie ma w biurze.

    • To szczerze gratuluję, że potrafiłaś tak zorganizować sobie pracę. Nie mniej jednak jesteś jedną z nielicznych osób, którym się to udało 🙂

  • Ja pracuję zdalnie, ale wolę zdecydowanie strefy coworkingowe czy inne miejsca

  • Mi najlepiej pracuje się na kanapie, przy muzyce i kilku kubkach dobrych napojów. Oczywiście, gdy czeka mnie jakieś bardziej wymagające zlecenie, – specjalistyczny tekst lub tłumaczenie – do którego muszę się przygotować, zrobić research i szkic to siadam do biurka 🙂 Pierwszy raz na blogu, więc zaraz klikam w pomarańczowy pasek i czytam dalej.